Hétfőtől Németország-szerte sztrájkolni kezdenek a felső- és közoktatásban tanuló diákok. A tanulóknak elegük van az oktatásban uralkodó áldatlan állapotokból – ez ellen tiltakoznak a jövő hét elejétől.
Az egyik tévécsatorna információi szerint az ország hetven városában áll majd meg rövidebb-hosszabb időre az oktatás a jövő héten. A diákok ezekben az időpontokban nem mennek el óráikra, helyette demonstrációkon vesznek majd részt, hogy így juttassák az illetékesek tudtára, elegük van a tandíjból, és nem értenek egyet az egyetemi és középiskolai oktatásban bevezetett változásokkal sem.
A német diákok különösen elégedetlenek a bolognai rendszer bevezetésével – azzal, hogy az európai oktatási térség többi országaihoz hasonlóan itt is egy alap- és egy mesterszakaszra bontották fel a felsőoktatási képzést. A cél természetesen itt is az volt, hogy a diplomák összehasonlíthatóak legyenek a többi EU-s államéival, a hallgatók szerint azonban a szisztéma nem teszi lehetővé, hogy valóban elmélyedjenek egy-egy témában. A bolognai rendszer tíz évvel ezelőtti bevezetése előtt a német diákok akár tíz évet is eltöltöttek az egyetemen.
A jövő heti sztrájk szerdán éri el tetőpontjukat, amikor a Bologna reform bevezetésének tizedik évfordulója alkalmából rendezett megmozdulásokon – a szervezők reményei szerint - akár százötvenezerre is duzzadhat a demonstrálók száma. A sztrájkot az oktatásban dolgozók szakszervezetei is támogatják, „jónak és régóta időszerűnek” tartják a diákok tiltakozását.